FK Strážné - Jiskra Podhůří 3 : 1 ( 2: 1 )

Derby s Hartou už asi nemají takový náboj jako před pěti nebo deseti lety , ale stále jde prestiž dvou vyrovnaných klubů.

Stejně tomu bylo ,za krásného jarního počasí na nerovném terénu . i tentokrát. Jiskra v asi ne v úplně ideální sestavě , začala velmi aktivně a naše poslepovaná obrana se měla co ohánět. Přesto první opravdu tutovka byla na naší straně ,ale M.Janoch nedokázal zakončit. A po ztrátě míče na půlící čáře šla Harta do přečíslení a stále rychlý a v první půli aktivní Z.Smejkal vnikl do šestnácky .kde byl nedovoleně zastaven. Následnou penaltu D.Zdržálek ale zahodil , což jsme během chvilky dokázali potrestat nejdříve převzetím iniciativy a dokonce i vedoucím gólem po krásné kombinaci a zakončení R.Sokola. 1 : 0. Na fotbal moc hezké pokoukáníčko nebylo, ale samostatná akce naší nové akvizice ze 30.minuty M.Stejskala ,stála za vysoké vstupné.. 2 : 0. Před koncem poločasu si ale sebevědomím (po chycené penaltě) oplývající L.Fesl na zahrávaný trstný kop zakřičel "mám" a neměl - propadlý balon pak lehce dopravil do naší sítě Z.Smejkal. 2 : 1.

Ani druhá půle nepřinesla hezčí fotbal , dlouhé nakopávané balony , bez kombinací(snad terén byl omluvou) a platonická převaha hostí ,tak by se dala charakterizovat. Snaha Jiskry srovnat ale byla ukončena penaltovým zákrokem v 70.minutě. Z nařízené penalty se M.Stejskal nemýlil a upravil na 3 : 1. Za zmínku pak už stojí jen dvě naše nastřelené tyče a při otevřené hře Harty několik velkých šancí a na druhé straně nádherná střela zdálky (E.Zdržálek?) , kterou L.Fesl vytěsnil na břevno. Tři body zůstaly doma a asi můžeme dohrát zbytek soutěže v klidu.