FK Strážné - Libeč

6. 4. 2010

2 - 0

Další mistrovské utkání jsme z důvodu stále špatných terénů byli nuceni opětovně sehrát na UT v Trutnově , kde jsme minulý týden totálně propadli po všech stránkách.V nedělním utkání proti Libči jsme podali opoznání kvalitnější víkon, hlavně co se týče hry dozadu.

Celé utkání bylo odehráno převážně ve středu hřiště a nebezpečných okamžiků před oběma brankami bylo pomálu.Po vyrovnaných třiceti minutách se pustil do odvážného sóla ještě stále junior Jiřička a sólem přes půl hřiště chladnokrevně uklidil míč k tyči brankaře soupeře 1-0. To bylo z obou stran vše co v prvním poločase obě mužstva předvedla.Druhá půle se odvíjela podle stejného scénáře jako ta první.Jen přes malé náznaky šancí na obou stranách bylo utkání vyrovnané.Jedinou vážnější šani soupeře bravurně chytil brankař Fesl a tak po několika minutách se mohl z levé strany uvolnit opětovně J. Jiřička a střelou k pravé tyči rozhodl o důležitém vítězství pro Strážné.Soupeř se ještě pokusil o zvrat a vytvořil si mírnou převahu, ale i s oslabeným kádrem jsme vítězství uhájili.

Utkání o důležité body jsme zvládli hlavně zlepšenou hrou zadních řad.Na kvalitní defenzivu se budeme muset zaměřit po zbytek jarní části.Výsledek a předvedená hra v nedělním zápase ukázala, že bychom mohli i v tomto velmi omezeném počtu hráčů  jaro v klidném středu tabulky  zvládnout.