8. 6. 2009

FK HAVEX Strážné  : FK Dolní Kalná "B"  3 : 1

Sestava : Skrbek - Drinka,Čurda,Brádler"C",Vraštil - Jiřička,Hampl,Grégr,Pfeifer -  Slavík,Absolon(70.Faist)

Branky : Absolon,Slavík,Pfeifer

Po týdenní odmlce, způsobené odloženým zápasem v M.Bukách, jsme opět sehráli další mistrovské utkání, tentokrát proti D.Kalné "B". Soupeř přijel posílen o hráče z "A" týmu a chtěl získat tři body. Naši kluci do zápasu nastoupili s velkou chutí a nasazením. Začali velkým tlakem, hned od prvního hvizdu rozhodčího Janoty. První šance nasebe nenechala dlouho čekat, po přihrávce J.Jiřičky pálil T.Grégr jenom do břevna. Za chvíli po ukázkovém rychlém brejku J.Slavíka a M.Absolona, druhý jmenovaný vstřelil první gól utkání. Soupeř se osmělil, vyrovnal hru a začal si také vytvářet šance. Ale ve 30.min. jsme opět udeřili, nakopnutého balónu za obranu hostí se zmocnil M.Absolon, naservíroval ho před bránu na nabíhajícího J.Slavíka a ten skóroval podruhé. Ve 36.min. se k přetaženému balónu z rohového kopu dostal P.Pfeifer(citrón) a umístěnou střelou k tyči zvýšil skóre zápasu na 3 : 0. Asi ve 40.min. zaváhala naše obrana a zbytečně faulovala ve vápně M.Šulce, který nařízený pokutový kop proměnil a uzavřel stav prvního poločasu na 3 : 1.

Druhý poločas se začal soupeř tlačit před naši branku, vytvořil si i několik šancí, ale zastavilo ho nesmyslné vyloučení jeho hráče. Bojoval i v desíti a otvíral nám zadní vrátka na brejky, které jsme bohužel neproměnili (Absolon,Slavík). Tak jsme utkání vyhráli 3 : 1. Našim klukům bych chtěl poděkovat, všem bez vyjímky, za předvedený výkon, hlavně v prvním poločase.